Hurtownia kawyHurtownia kawy

Zapach dopiero co zaparzonej kawy to woń nie tylko charakterystyczna ale również pozytywnie kojarzona. To właśnie ten zapach wita nas w kawiarniach, do których przychodzimy, żeby wypić dobrą kawę. Jednak gdzie można kupić kawę, która jest niezwykle aromatyczna i posiada najwyższą jakość?

Czy warto sprawdzić www.etin.pl/hurtownia-kawy/ hurtownia kawy opinia ofertę hurtowni kaw?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Napoje takie jak kawa nie powinny być kupowane w przypadkowym sklepie. Lepiej jest znaleźć specjalistyczną hurtownię, która posiada rozbudowaną ofertę ziaren, ponieważ na rynku jest wiele gatunków kawy. W końcu kawę pijamy nie tylko dla efektu pobudzenia, ale również i dla smaku posiadanego przez nią. To oczywiste, że preferencje gatunkowe wynikają z personalnych upodobań co do smaku. Najpopularniejsza jest zdecydowanie Arabika głównie dzięki swojemu subtelnemu smakowi, który uwielbiają kawosze na całym świecie. Właśnie dlatego tego gatunku kawy można znaleźć najwięcej w większości hurtowni, dlatego że każda dobrze prosperująca kawiarnia bazuje na tym typie kawy. Jest jeszcze jeden popularny gatunek, czyli Robusta, która smakuje intensywnie oraz ma działanie pobudzające. Dlatego warto jest kupować mieszanki tych dwóch kaw, ponieważ miks delikatności Arabiki oraz intensywniejszej Robusty to mieszanka zachwalana nie tylko przez kawoszy ale również i baristów.

Kupowanie kaw hurtowo opłaca się głównie większym firmom i kawiarniom, ponieważ cenowo jest to znacznie korzystniejsze. Czy nie wygodniej jest sprawdzić ofertę hurtowni z kawami i zamówić wybrane mieszanki, niż szukać w wielu sklepach wybranych produktów? Na dodatek większe opakowania dostępne w hurtowniach są zdecydowanie bardziej opłacalne.

Wybór kawy: mielona czy w ziarnach?

Koneserzy kawy prowadzą spory o to, która kawa jest lepsza, ta uprzednio zmielona, czy też ta w ziarnach. Tego zagadnienia nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, gdyż jest to kwestia indywidualnych preferencji danej osoby. Jednym z ważniejszych czynników jest to jaki posiada się sprzęt a także sposobu w jaki kawa jest przygotowywana. Jeśli mieszanka jest po prostu wsypywana do kubka i na szybko zalewana wodą, to raczej oczywiste, że praktyczniej będzie używać mielonej kawy, w przypadku jeśli jesteś w posiadaniu ekspresu do kawy i doceniasz jej intensywny smak i aromat, kawa ziarnista będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Należy również rozważyć, który typ kawy będzie trafnym wyborem nie tylko dla Ciebie, ale równocześnie i dla Twoich klientów, dlatego też każda kawiarnia, restauracja lub też biuro powinno posiadać oba te typy kawy.

Czy rzeczywiście warto jest regularnie pić kawę?

Istnieje wiele osób, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki dobrej kawy, która doda życiowej energii. Nie ma się czemu dziwić, przecież napój wytworzony z ziaren nawy posiada w sobie pobudzającą kofeinę, stymulującą organizm człowieka. Na dodatek kawa podkręca metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki temu jest polecana wszystkim osobom, które chciałyby zrzucić trochę z wagi. Co więcej, dobrej jakości napar może zapobiec nowotworowi i przeciwdziałać chorobom serca, jednak opinie na ten temat nie są jednoznaczne. Jedne z nowszych nowinek ze świata medycznego doonoszą także, że kawa może nawet zapobiegać depresji oraz działa na intelegencję poprzez odpowiednią stymulację mózgu. Bardzo ważnym powodem (jeśli nie najważniejszym), dla którego warto jest po prostu napić się dobrze przyrządzonej kawy, jest oczywiście jej wyjątkowy smak a także aromat. Dlatego jeśli chcesz na większe zapasy kawy wysokiej jakości, warto odwiedzić dobrą hurtownię, która z pewnością będzie posiadać wiele gatunków mieszanek.

Najnowsze artykuły:

Top