Fiorentina awansowała do półfinału - zakończenie epickiej przygody Lecha z Poznania w rozgrywkach europejskich!

Kibice piłkarscy z naszego kraju przyzwyczaili się do tego, iż kluby z Ekstraklasy dość prędko kończą swoją przygodę z europejskimi pucharami. Gigantyczną niespodzianką bez najmniejszych wątpliwości jest więc to, iż jest połowa kwietnia, a drużyna KKS Lecha Poznań do ostatniego gwizdka dwumeczu z Fiorentiną ACF walczyła o zakwalifikowanie się do 1/2 finału europejskich rozgrywek. Poznański Lech w obecnym sezonie pokazał się niesamowicie i na pewno ciężko temu zaprzeczyć. W social mediach specjaliści piłkarscy z całego kraju dodają bardzo dużo dobrych opinii na temat gry mistrza polski. Zakwalifikowanie się do 1/4 finału LKE to bez cienia wątpliwości olbrzymi sukces, jednak zawodnicy trenera Van Der Brooma mieli ochotę na nieco więcej. I rzeczywistość pokazała, iż dostanie się do półfinału rozgrywek europejskich był naprawdę możliwy.

Lech Poznań nie uchodził za faworyta przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym. Spora ilość sportowych specjalistów uważała, iż faworytem jest drużyna ACF Fiorentiny, która pochodzi z włoskiej ligi. W piłkarskich fanach z Polski pojawiła się jednak nadzieja, że mistrz PKO Ekstraklasy ma możliwość zaskoczyć swoich rywali. Okazało się w końcowym rozrachunku, iż w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Fiorentina była dla mistrza polskiej ekstraklasy za silna. Piłkarze z Florencji na trybunach przy Bułgarskiej wygrali rezultatem 4 do 1 i zdecydowanie przybliżyli się do zakwalifikowania się do półfinału. W obozach obu zespołów przed rewanżowym spotkaniem wyczuć można było spokój. Chociażby z tego powodu forma mistrza polskiej ligi we Florencji była sporym zaskoczeniem dla miejscowych fanów. KKS Lech Poznań prowadził we Włoszech na kilkanaście minut przed końcem pojedynku z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem trzy do zera. Ten rezultat oznaczał, że Poznaniacy mają szansę na wywalczenie awansu do półfinału Ligi Konferencji Europy, ponieważ dojdzie do dogrywki. Niestety defensywa Lecha z Poznania w końcówce pojedynku popełniła 2 olbrzymie błędy, które zakończyły się trafieniami dla miejscowych. To w ostatecznym rozrachunku pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej i rywalizację o triumf w rozgrywkach LKE. Trzeba jednak podkreślić to, iż mistrz PKO Ekstraklasy zaprezentował się fenomenalnie w tym sezonie pucharów europejskich. Na pewno to jest szansa na to, iż z każdym następnym sezonem będzie znacznie lepiej.

Brak kometarzy