Przełomowe widowisko - mistrzostwa świata w Katarze

Przełomowe widowisko - mistrzostwa świata w Katarze

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większe grono facetów z zachwytem odlicza dalsze godziny. W sieci internetowej występuje bardzo dużo zdań apropo tego, jaka grupa zawodników wygra większość potyczek, a jaka posiada najmniejsze możliwości. Nie zabraknie też przytyków w stosunku do różnorodnych gwiazd piłki nożnej. Czy rewelacyjne historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom godne pamięci odczucia?

Urok wydarzenia

Nie zważając na fakt gigantycznej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz miały miejsce, aktualne mistrzostwa będą wybitnie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze będą miały miejsce na terenie Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się nietypowa, gdyż wydarzenie odbędzie się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, gdzie przystępować będą zaledwie 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba drużyn powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne opinie publiki piłkarskiej

Zbliżające się piłkarskie zawody są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Powstają przekonania, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim da się zauważyć wielkie rozkapryszenie. Dookoła turnieju nieustannie wirowało widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, umarła ogromna liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie powstrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Która drużyna wzniesie złote trofeum?

Pomimo większej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców biorą aktywny udział w procesie, typując przeróżne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Głównymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy