Triumf z kadrą Korei Południowej rezultatem 4 do 1 - fantastyczny pojedynek brazylijskiej kadry narodowej!

Rozgrywane obecnie mistrzostwa świata są wyjątkowe pod wieloma względami i nie da się temu zaprzeczyć. Zakończyły się już grupowe potyczki, a więc nadszedł czas na to, co wielbiciele futbolu uwielbiają najbardziej. Oczywiście chodzi o fazę play off, gdzie nie są wybaczane błędy i przegrana może Cię wyrzucić z mundialu a także marzeń o wygraniu mistrzowskiego tytułu. Drużyna polska poniosła klęskę w niedzielę z Francją wyniki 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. To jednak nie oznacza końca emocji dla piłkarskich sympatyków w naszym kraju, ponieważ turniej nadal trwa. Bez najmniejszych wątpliwości trzeba śledzić poczynania narodowej reprezentacji Brazylii, gdyż z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją narodową Korei Południowej było tego świetnym dowodem, gdzie gracze brazylijskiego zespołu narodowego postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej połowie. Już w 6. minucie strzelona została pierwsza bramka dla narodowej drużyny Brazylii, a jej strzelcem był Vinicius, który bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z defensywnymi zawodnikami oponenta.

Pierwsza część była prawdziwą tragedią dla drużyny Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem narodowej reprezentacji Brazylii rezultatem 4:0. Następne bramki zdobyli Neymar Jr, Richarlison a także Paqueta. Obecni na obiekcie wielbiciele futbolu mogli czuć satysfakcję, gdyż mogli oglądać prawdziwy popis zespołu narodowego Brazylii. W drugich 45. minutach tempo tego meczu mocno spadło. Gracze Korei Południowej bardzo dobrze się bronili w momencie, gdy zawodnicy Brazylii próbowali konstruować następne akcje. Na kwadrans przed końcem spotkania narodowa kadra Korei Południowej strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą tego meczu. Na strzał zza pola karnego zdecydował się gracz zespołu Korei Południowej, a golkiper narodowej reprezentacji Brazylii nie miał szans na sprawną interwencję. To spotkanie w rozrachunku końcowym skończyło się rezultatem cztery do jednego dla Brazylii, która w 1/4 finału mierzyć się będzie z narodowym zespołem Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału mundialu i pewność rywalizacji o medal.

Brak kometarzy