W pierwszym meczu światowego czempionatu Narodowa reprezentacja Kataru przegrała z reprezentacją narodową Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mundialu wynikiem 0:2!

W pierwszym meczu światowego czempionatu Narodowa reprezentacja Kataru przegrała z reprezentacją narodową Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mundialu wynikiem 0:2!

Mundial to futbolowa impreza, która odbywa się raz na 4 lata. piłkarscy wielbiciele z całego świata czekają z utęsknieniem na pierwszy pojedynek turnieju i to nie podlega wątpliwości. Przy światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie poprzedzała inauguracyjne spotkanie. Jednak później przyszła pora piłki nożnej i wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na stadionie oraz przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali niesamowitego widowiska. Już od początku meczu emocji nie brakowało, ponieważ zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru szybko strzelili gola. Emmer Valencia trafił do siatki już po trzech minutach i mogło się wydawać, że narodowa reprezentacja Kataru będzie miała niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Jednak arbiter tego meczu postanowił przeanalizować z pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w momencie zagrania napastnik był na pozycji spalonej. W tym przypadku organizatorzy mundialu mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Pomimo cofnięcia pierwszego trafienia reprezentacja Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać ataków. Zawodnicy zespołu Ekwadoru przez cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku, cały czas przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Jakiś czas później w akcji oko w oko z golkiperem narodowej reprezentacji Kataru znalazł się gracz narodowej drużyny Ekwadoru i został sfaulowany. Arbiter nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził rzut karny, a bramkarzowi dał żółty kartonik. Rzut karny na bramkę zmienił zawodnik drużyny narodowej Ekwadoru Valencia. Bardzo słabo względem reprezentacji narodowej Ekwadoru wyglądała drużyna Kataru. Golkiper kadry Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty, gdyż po stronie zawodników Kataru nie było widać pomysłu na grę. W trzydziestej pierwszej minucie padła druga bramka dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, a autorem kolejny raz był Valencia. Podczas I części tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. W trakcie II połowy oba zespoły znacznie zredukowały rytm i na murawie niewiele się działo. W końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się rezultatem dwa do zera dla zespołu Ekwadoru, która idealnie zaczęła ten mundial. Narodowa kadra Kataru z kolei jest w tym momencie w skomplikowanej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do fazy pucharowej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy