Wygrana Lecha z hiszpańskim Villarreal CF wynikiem 3:0 - mistrz Polski będzie rywalizować w europejskich rozgrywkach na wiosnę!

Wygrana Lecha z hiszpańskim Villarreal CF wynikiem 3:0 - mistrz Polski będzie rywalizować w europejskich rozgrywkach na wiosnę!

Bez cienia wątpliwości piłkarscy kibice w Polsce nie mają zbyt często okazji do celebrowania wygranych swojej drużyny w europejskich pucharach. Kluby z ligi polskiej zazwyczaj błyskawicznie przerywają swoją przygodę z europejskimi zmaganiami i wówczas mogą się skoncentrować wyłącznie na zmaganiach krajowych. Jednak w tym sezonie szczególne podłoże do szczęścia mają sympatycy poznańskiego Lecha. Drużyna mistrza polskiej Ekstraklasy zakwalifikowała się do zmagań grupowych Ligi Konferencji Europy i od pierwszego spotkania zapewnia własnym kibicom naprawdę sporo emocji. Mistrz ligi polskiej rywalizował z Villarreal, a więc solidnym rywalem w ostatniej kolejce rozgrywek grupowych. Triumf w tym pojedynku znaczył, że piłkarze Lecha będą pewni awansu do kolejnej fazy. Trzeba zaznaczyć, że dużo sportowych ekspertów miało wątpliwości co do tego, iż Lech da radę triumfować z o wiele lepiej notowanym oponentem.

Mistrz Ekstraklasy od pierwszego gwizdka tego starcia prezentował się zdecydowanie lepiej niż Villarreal. Perfekcyjnym tego przykładem był gol Kristoffera Velde, który strzelony został w dwudziestej siódmej minucie tego spotkania. Fani mistrza polskiej ligi szaleli z radości i jeszcze mocniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy. Zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy musieli grać czujnie i jednocześnie szukać okazji na zdobycie następnego gola podczas drugiej połowy tego spotkania. Sześć minut po wznowieniu gry zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli drugiego gola. W 51. minucie trafienia na dwa do zera ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym pojedynku bardzo dobrze. Piłkarz mistrza ligi polskiej strzelił drugiego gola na 13 minut przez zakończeniem tego pojedynku, co doprowadziło futbolowych kibiców zgromadzonych na trybunach przy Bułgarskiej do szaleństwa. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 3:0 dla Lecha, co oznaczało pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. W swojej grupie mistrz Ekstraklasy zajął drugą lokatę. W kolejnej fazie Ligi Konferencji będą rywalizować z Bodo/Glimt.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy